Czyszczenie instalacji przemysłowych

Specjalizujemy się w szerokim zakresie usług opartych na czyszczeniu instalacji przemysłowym w tym: odkurzaniu i odpylaniu, czyszczeniu suwnic, dźwigów i podtorzy oraz czyszczeniu systemów wentylacyjnych.

W naszej ofercie znajdują się, również usługi:

 • wymiana złóż katalitycznych,
 • czyszczenie wymienników ciepła,
 • czyszczenie zbiorników,
 • czyszczenie reaktorów
 • inne specjalistyczne usługi czyszczenia instalacji przemysłowych.
 • Odkurzanie/odpylanie instalacji przemysłowych
 • Czyszczenie instalacji
 • Czyszczenie suwnic
 • Czyszczenie podtorzy
 • Czyszczenie układów wentylacyjnych
 • Czyszczenie reaktorów
 • Czyszczenie ultradźwiękowe
 • Czyszczenie rurociągów
 • Czyszczenie wymienników ciepła
 • Wymiana złóż katalitycznych
 • Czyszczenie w strefach EX

CZYSZCZENIE HYDRODYNAMICZNE
Technologia wykorzystująca wysoką energię dynamiczną strugi wodnej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn, ciśnienie strugi dochodzi do 3000 Bar, co pozwala z powodzeniem na zastąpienie metod mechanicznych. Wysokociśnieniowy strumień wody uderza w powierzchnię z szybkością podnaddźwiękową, przekazująć jej swoją energię i usuwając w ten sposób zanieczyszczenia. W szczególnie trudnych przypadkach stosuje się ciśnienie powyżej 2000 Bar, co pozwala usunąć z powierzchni beton, rdzę, kamień kotłowy, powłoki epoksydowe, ebonitowe, itp.

CZYSZCZENIE NA ZŁOŻU FLUIDALNYM
Nasz zakład wyposażony jest w bardzo nowoczesne urządzenia do oczyszczania metali z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń organicznych tzw. złoża fluidalne. Elementy przeznaczone do czyszczenia umieszczane są w koszu, który następnie zanurzany jest w reaktorze z piaskiem rozgrzanym do temperatury 450 stopni Celsjusza. Substancje organiczne natychmiast odparowują i utleniają się bez spalania. Zaletą tego procesu jest bardzo krótki czas czyszczenia.

WYPALANIE W PIECU PYROLITYCZNYM
Piece do pyrolizy są znakomitym rozwiązaniem do usuwania i oczyszczania powłok lakierniczych z podzespołów produkcyjnych. Usunięcie powłok następuje w środowisku o niskiej zawartości tlenu, co oznacza, że oczyszczane elementy nagrzewane są równomiernie, dzięki czemu unikamy odkształceń termicznych. Proces przebiega z wykorzystaniem zjawiska pirolizy i polega na termicznym rozkładzie usuwanej powłoki. Źródłem ciepła są przemysłowe palniki, które umożliwiają kontrolę poziomu tlenu i temperatury w komorze, dzięki czemu możliwe jest optymalne sterowanie temperaturą.

CZYSZCZENIE SUCHYM LODEM
Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, innowacyjna metoda strumieniowa, w której jako czynnika roboczego używa się granulatu dwutlenku węgla. Granulat suchego lodu, dzięki stosowaniu przygotowanych do tego celu maszynom, jest wyrzucany z dużą siłą w strumieniu przez dyszę. Uderzając o czyszczoną powierzchnię schładza ją, co powoduje, że powłoka zanieczyszczeń staje się krucha i łamliwa. W naszym zakładzie posiadamy najwyższej klasy urządzenia do czyszczenia tą metodą, jestesmy również producentem granulatu suchego lodu co pozwala obniżyć koszt takiej usługi dla naszych klientów.

HYDROPIASKOWANIE
Hydropiaskowanie to jedna z najtańszych i najbardziej wydajnych metod usuwania zanieczyszczeń. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest zazwyczaj o wiele gładsza, pozwala też na czyszczenie trudno dostępnych rogów lub zakrzywień. Problemem w tej technologii jest dość uciążliwe medium czyszczące, jakim jest piasek i woda. Jednak dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu kabinom znajdującym się w naszym zakładzie, nasi klienci nie muszą borykać się z problemem nadmiaru piasku i wody na swoich obiektach.

ŚRUTOWANIE
Jest bardzo efektywną, a zarazem bardzo inawzyjną metodą usuwania zanieczyszczeń, stosowaną najczęściej do wyjątkowo trudnych zabrudzeń. Polegają na czyszczeniu powierzchni strumieniem sprężonego powietrza wraz z dodatkiem twardych cząsteczek śrutu – technologia doskonała do twardych materiałów z których trzeba ściągnąc kamień lub farbę. W parku maszynowym Centrum Czyszczeń Scarlett znajdują się oczyszczarki na śrut, a także bezpieczne pomieszczenia przeznaczone specjalnie do celu śrutowania, zapewniające maksimum bezpieczeństwa dla operatora.

CHEMICZNE USUWANIE FARB I LAKIERÓW
W swojej ofercie Centrum Czyszczeń oferuje również chemiczne technologie do usuwania farb i lakierów z czyszczonej powierzchni. Dzięki użyciu preparatów do usuwania farby możliwe jest znaczne obniżenie pracochłonności, a co za tym idzie również kosztu dla naszych klientów.

Nie wiesz, czy możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się