Czyszczenie lakierni

Oferujemy specjalistyczne czyszczenia techniczne w procesach nakładania lakieru obejmującego tzw. suche i mokre kabiny lakiernicze, jak i pełnego układu produkcyjnego.

Wykonujemy również kompleksowe czyszczenie linii lakierniczych wraz z serwisem i przeglądem, a także gospodarkę filtrami.

Analizujemy zabrudzenia w lakierni tzw. dust hunting oraz deep cleaning, świadczymy usługi doradztwa technologicznego wraz z doborem środków czyszczących oraz zabezpieczających cały proces. Stosujemy indywidualny dobór technologii pod konkretne potrzeby naszego Klienta.

W naszej ofercie znajduje się również dystrybucja środków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania lakierni.

• usuwanie narośli lakierniczych z zawiesi,
• odlakierowanie powierzchni kabin,
• odlakierowanie automatów lakierniczych i innych urządzeń natryskowych (roboty, dysze obrotowe),
• czyszczenie robotów,
• czyszczenie i odlakierowanie przenośników i urządzeń transportowych (wewnętrzne i zewnętrzne),
• zabezpieczanie wyczyszczonych powierzchni specjalnymi wytrzymałymi powłokami, nanoszonymi zarówno tradycyjnie jak i natryskowo – powłoki zwykłe jak i przewodzące, wykorzystywane w lakierniach z elektrostatyką,
• wymiana filtrów (wraz ich utylizacją),
• czyszczenie piecy suszarniczych,
• czyszczenie infrastruktury systemu KTL (wanny, tunele, zbiorniki),
• audyt i gotowe programy usprawniające prace lakierni

CZYSZCZENIE HYDRODYNAMICZNE
Technologia wykorzystująca wysoką energię dynamiczną strugi wodnej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn, ciśnienie strugi dochodzi do 3000 Bar, co pozwala z powodzeniem na zastąpienie metod mechanicznych. Wysokociśnieniowy strumień wody uderza w powierzchnię z szybkością podnaddźwiękową, przekazująć jej swoją energię i usuwając w ten sposób zanieczyszczenia. W szczególnie trudnych przypadkach stosuje się ciśnienie powyżej 2000 Bar, co pozwala usunąć z powierzchni beton, rdzę, kamień kotłowy, powłoki epoksydowe, ebonitowe, itp.

CZYSZCZENIE NA ZŁOŻU FLUIDALNYM
Nasz zakład wyposażony jest w bardzo nowoczesne urządzenia do oczyszczania metali z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń organicznych tzw. złoża fluidalne. Elementy przeznaczone do czyszczenia umieszczane są w koszu, który następnie zanurzany jest w reaktorze z piaskiem rozgrzanym do temperatury 450 stopni Celsjusza. Substancje organiczne natychmiast odparowują i utleniają się bez spalania. Zaletą tego procesu jest bardzo krótki czas czyszczenia.

WYPALANIE W PIECU PYROLITYCZNYM
Piece do pyrolizy są znakomitym rozwiązaniem do usuwania i oczyszczania powłok lakierniczych z podzespołów produkcyjnych. Usunięcie powłok następuje w środowisku o niskiej zawartości tlenu, co oznacza, że oczyszczane elementy nagrzewane są równomiernie, dzięki czemu unikamy odkształceń termicznych. Proces przebiega z wykorzystaniem zjawiska pirolizy i polega na termicznym rozkładzie usuwanej powłoki. Źródłem ciepła są przemysłowe palniki, które umożliwiają kontrolę poziomu tlenu i temperatury w komorze, dzięki czemu możliwe jest optymalne sterowanie temperaturą.

CZYSZCZENIE SUCHYM LODEM
Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, innowacyjna metoda strumieniowa, w której jako czynnika roboczego używa się granulatu dwutlenku węgla. Granulat suchego lodu, dzięki stosowaniu przygotowanych do tego celu maszynom, jest wyrzucany z dużą siłą w strumieniu przez dyszę. Uderzając o czyszczoną powierzchnię schładza ją, co powoduje, że powłoka zanieczyszczeń staje się krucha i łamliwa. W naszym zakładzie posiadamy najwyższej klasy urządzenia do czyszczenia tą metodą, jestesmy również producentem granulatu suchego lodu co pozwala obniżyć koszt takiej usługi dla naszych klientów.

HYDROPIASKOWANIE
Hydropiaskowanie to jedna z najtańszych i najbardziej wydajnych metod usuwania zanieczyszczeń. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest zazwyczaj o wiele gładsza, pozwala też na czyszczenie trudno dostępnych rogów lub zakrzywień. Problemem w tej technologii jest dość uciążliwe medium czyszczące, jakim jest piasek i woda. Jednak dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu kabinom znajdującym się w naszym zakładzie, nasi klienci nie muszą borykać się z problemem nadmiaru piasku i wody na swoich obiektach.

ŚRUTOWANIE
Jest bardzo efektywną, a zarazem bardzo inawzyjną metodą usuwania zanieczyszczeń, stosowaną najczęściej do wyjątkowo trudnych zabrudzeń. Polegają na czyszczeniu powierzchni strumieniem sprężonego powietrza wraz z dodatkiem twardych cząsteczek śrutu – technologia doskonała do twardych materiałów z których trzeba ściągnąc kamień lub farbę. W parku maszynowym Centrum Czyszczeń Scarlett znajdują się oczyszczarki na śrut, a także bezpieczne pomieszczenia przeznaczone specjalnie do celu śrutowania, zapewniające maksimum bezpieczeństwa dla operatora.

CHEMICZNE USUWANIE FARB I LAKIERÓW
W swojej ofercie Centrum Czyszczeń oferuje również chemiczne technologie do usuwania farb i lakierów z czyszczonej powierzchni. Dzięki użyciu preparatów do usuwania farby możliwe jest znaczne obniżenie pracochłonności, a co za tym idzie również kosztu dla naszych klientów.

Czyszczenie lakierni odbywa się w różnych zakresach i cyklach w zależności od rodzaju oraz natężania jej pracy. Poziom zabrudzenia w postaci nadmiaru lakieru, tłuszczu, osadu lub pyłu ma bezpośredni wpływ na pracę samej lakierni, ale również wydajności podzespołów. Rezultatem jest często nieodpowiednio przygotowany detal do dalszego procesu produkcyjnego. Dzieki współpracy z naszą firma skrócony zostaje czas na ewentualne postoje na czas napraw. Istotna rzeczą jest nasza gwarancja bezpieczeńtwa funkcjonowania lakierni oraz brak zaangażowania własnych pracowników do w/w czynności. Nasza wyspecjalizowana kadra jest dostępna dla Państwa 24H/365 dni.

Nie wiesz, czy możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się